Ana Sayfa
Çalışmalarımız
Eğitmenlerimiz
İletişim
Medya
Program
Terapiler
Buradasınız: Ana Sayfa  /  Eğitmenlerimiz
Yoga ile 2012 yılında tanıştı. Faydalarını kendi hayatında deneyimleyince, daha çok ilgi duymaya başladı. Bu ilgisi, yoganın sadece fiziksel bedene değil, bireyin zihin ve ruhuna olan faydalarını keşfetmesini sağladı. Böylece yoganın felsefesi ve ideolojisini araştırarak yaşamında uygulamaya başladı. 2016 yılında Ege Yoga Derneği- Hariom Yoga Merkezi'nin ortaklaşa düzenlediği 200 saatlik temel yoga ve meditasyon eğitmenlik eğitimini alarak yoga eğitmeni oldu. Ardından Bora Ercan ile meditasyon ve nefes teknikleri eğitimi, Mey Elbi ile ileri seviye eğitmenlik ve restoratif yoga eğitimi, Başak Deepa Yüksel ile yoga terapi eğitimlerini almıştır. 2017 yılında Reiki 1 "şifacılık" eğitimini tamamlamıştır. Çalışmalarını halen Alsancak Yoga'da başlangıç ve orta seviye yoga, yoga terapi ve restoratif yoga dersleri vererek sürdürüyor.

© Copyright 2013 - Alsancak Yoga  |  Tüm hakları saklıdır.
...
Tasarım: Odea Web  Barındırma: Datrom Hosting
Yoga ile 2001 yılında tanıştı. Yogaya duyduğu ilgi nedeniyle felsefe dersleri almaya başladı. 2004 yılında "Doğu Bilgeliği, Doğu ve Batı Felsefelerine Göre İnsan Nedir ve Teoloji Semboloji" konularında eğitim sertifikası aldı. "Vejeteryan", "makrobiyotik" beslenme, "zihinsel arınma" konularında seminerlere katılarak, yaşamında uygulamaya başladı. 2005 yılında reiki 1'le başladığı "şifacılık" eğitimini 2008'de "reiki master" olarak tamamladı. 2007 yılında Ege Üniversitesi tarafından düzenlenen "Yoga Eğitmenliği Sertifika Programı"na katıldı. Ardından Uluslararası Yoga Federasyonu'ndan yoga eğitmenliği sertifikasını alarak Alsancak Yoga'yı kurdu. 2011-2014 yılları arasında Yeni Asır TV'de yayınlanan "Sağlıklı Yaşam" programını hazırlayıp sundu. 2014 yılında "yoganın koşulsuz olarak insanlara ulaşması" hedefiyle Ege Yoga Derneği'ni kurdu ve halen başkanlığını yürütüyor. 2015 yılında Emei Linji Qigong Okulu 13. Soy sahibi Büyük Usta Fu Wei Zhong'dan "Qigong 1. ve 2. seviye eğitimlerini alarak merkezinde yoganın yanısıra qigong dersleri vermeye başladı.
2007 yılında konulan MS teşhisi, "sağlıklı yaşam" ve "spritüellik" arayışlarına başlamasını sağladı. 2008'de "reiki 1" ve "reiki 2" eğitimleri aldı. Bir yandan da düşünce teknikleri konusunda çeşitli seminerlere katıldı. 2010 yılında tanıştığı yoga, yaşamında bir dönüm noktası oldu. Yoga eğitmeni Gizem Gümüşay ile sürdürdüğü çalışmalar sonucunda MS hastalığının tedavisinde ilerleme sağlayınca, eğitmen olmaya karar verdi. 2011 yılında eğitmen oldu ve 2012 yılında Uluslararası Yoga Federasyonu’ndan yoga eğitmenliği sertifikasını aldı. Çalışmalarını, "yoganın tüm evrene sunulmuş paha biçilemez bir hizmet olduğu ve herkesin bu tekniklerden yararlanabilmesi gerektiği" ilkesiyle, "Alsancak Yoga"da sürdürüyor. Yine 2011 yılının ekim ayından bu yana Gizem Gümüşay'ın hazırlayıp sunduğu ve Yeni Asır TV'de yayınlanan "Sağlıklı Yaşam" programında görev alıyor.
Yogayla 1992 yılında kitaplar vasıtasıyla tanıştı. İlk yoga dersini 1996 yılında İngiliz bir eğitmenden aldı. Yıllardır spor yapmasına rağmen yogadan çok etkilendi. Yoganın sadece fiziksel değil, içsel olarak da kendisini çok geliştirdiğini gözlemledi. 2004 yılına kadar yoga çalışmalarını aralıklarla sürdürdü. Bu tarihten itibaren yogaya ağırlık vererek çeşitli eğitmenlerle yılından itibaren çeşitli eğitmenlerle çalışmalarına devam etti. Bu arada Reiki 1-2-3 ve Master derecelerini aldı. 2012 yılında "meridyen terapisi" kursuna katıldı. Yine 2012 yılında Uluslararası Yoga Federasyonu'nun 200 saatlik temel yoga eğitmenliği eğitimini tamamlayarak sertifikasını aldı. Bu tarihten bu yana Alsancak Yoga'da yoga ve reiki eğitmenliğine devam ediyor.
Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Koşulları ile belirlenmiştir. Bu sitenin diğer sayfalarına geçtiğinizde bu şartları kabul etmiş sayılırsınız.

Minimum yayın çözünürlüğü IE8 1280X800p -  En iyi yayın çözünürlüğü IE8 ve üstü 1440X900p
Çeşme-Ildırı'da Ege Orman Vakfı işbirliği ile tesis edilen, Uluslararası Çevre Okulu ENO adına oluşturulan ormana ilk bin fidan bağışını yaptık. ENO Ormanı'nın oluşturulacağı Çeşme-Ildırı ağaçlandırma sahasında, üyelerimizin katılımıyla ilk fidanları dikerek, can sularını verdik. 21 Eylül 2012'de düzenlenen...
Gizem GÜMÜŞAY
Ilgın GÜRAL
Burcu GENÇSOY ŞAUL
Nihan ÇELİKKAYA
Çocukluğunda okuduğu kitaplar ve merakı üzerine meditasyon yaparak kendini daha iyi hissetmeye başladı. Sanatın çeşitli dallarıyla ilgilenerek insanı ve çeşitli ruh hallerini keşfetmeye merak sardı. Üniversitede yogayla tanıştı. Yoga yapmadan önceki beden ve zihin gerginliği ile yaptıktan sonraki değişimler üzerine kendini inceleme fırsatı buldu. Yoga yaparken aynı zamanda Reiki (1-2) eğitimi aldı. Ruhsal şifalanma sürecinde vejetaryen olmaya karar verdi. Bu süreç zamanla çevresindeki insanların zihin ve ruhlarına şifa verme ve dokunma ihtiyacını doğurdu. Bunun üzerine yoga eğitmenlik eğitimi almaya karar verdi. 2017-2018 yıllarında Ege Yoga Derneği’nin düzenlediği 200 saatlik Temel Yoga ve Meditasyon Eğitimi’ni tamamlayarak Yoga Alliance onaylı yoga eğitmeni oldu. Eğitimini Ayurveda üzerine hazırladığı bir tezle tamamladı. Yoga, Ayurveda ve vejetaryenlik üzerine çalışmaya devam ediyor. Yoga çalışmalarını Alsancak Yoga’da başlangıç ve orta seviye ders vererek, aynı zamanda özel derslerle sürdürüyor.
Merve ÜLGENTAY
27 yıldır inşaat mühendisi olarak devam eden hayatının yoğun ve stresli iş temposu içerisinde bir değişim ve dönüşüm olarak nitelendirdiği yoga ile 2014 yılında tanıştı. Yoganın ve nefesin ruh, zihin ve bedenindeki etkilerini görünce bu konularda derinleşmek için 2018'de "Yoga Alliance" onaylı temel yoga eğitmenlik sertifikasını almaya hak kazandı. Ardından yoga terapi eğitimini tamamladı. Beslenme, nefes gibi konularda çeşitli teorik ve uygulamalı eğitim ve workshoplara katılarak yoga eğitmenliğini sürdürüyor. İnşaat yüksek mühendisliği mesleğinin yanı sıra Alsancak Yoga'da grup ve özel derslerin yanı sıra yoga terapi ve ofis çalışanlarına seanslar düzenliyor.
Aslı ODABAŞI
Profesyonel iş hayatına ilaç sektöründe başladıktan sonra medikal ve yayıncılık alanında da pek çok deneyim kazanarak yöneticilik yaptı. Yoga, Nurettin Sönmez ile 10 yıl önce hayatına girdi. Nurettin Sönmez ile yoga, qi gong, dramanın karmasından oluşan farklı temalı bir pratik dönemi yaşadı. Ardından Selahattin Mehan ile benzer çalışmalara devam etti. Sonunda yogada eğitmen olmaya karar verdi. Bu kararına destek olan İpek Darga'dan "yoga eğitmenlik eğitimi" ve "hamile yogası" eğitimi aldı. Ardından "yin yoga" ve "meridyen teorileri ve 5 element yoga serileri" eğitimlerini Devrim Akkaya'dan, "tao vinyasa"yı ise Gülçin Özsoy'dan aldı. Aktif olarak, Alsancak Yoga'da yin yoga dersleri, özel ve grup olarak da hatha yoga, yin yoga ve hamilelik yogası dersleri veriyor.
Nermin PEKER