Ana Sayfa
Çalışmalarımız
Eğitmenlerimiz
İletişim
Medya
Program
Terapiler
Buradasınız: Ana Sayfa  /  Eğitmenlerimiz
Pozisyonu:
Merkez yöneticisi. Başlangıç ve Orta seviye yoga, çakra teknikleri, nefes teknikleri ve meditasyon çalışmalarını veriyor.
Pozisyonu:
Başlangıç seviyesi yoga, hamileler için yoga, nefes teknikleri ve yoga terapi çalışmalarını veriyor.
Pozisyonu:
Başlangıç seviyesi yoga çalışmalarını ve reiki uyumlamalarını veriyor.
Yoga ile 2012 yılında tanıştı. Faydalarını kendi hayatında deneyimleyince, daha çok ilgi duymaya başladı. Bu ilgisi, yoganın sadece fiziksel bedene değil, bireyin zihin ve ruhuna olan faydalarını keşfetmesini sağladı. Böylece yoganın felsefesi ve ideolojisini araştırarak yaşamında uygulamaya başladı. 2016 yılında Ege Yoga Derneği- Hariom Yoga Merkezi'nin ortaklaşa düzenlediği 200 saatlik temel yoga ve meditasyon eğitmenlik eğitimini alarak yoga eğitmeni oldu. Ardından Bora Ercan ile meditasyon ve nefes teknikleri eğitimi, Mey Elbi ile ileri seviye eğitmenlik ve restoratif yoga eğitimi, Başak Deepa Yüksel ile yoga terapi eğitimlerini almıştır. 2017 yılında Reiki 1 "şifacılık" eğitimini tamamlamıştır. Çalışmalarını halen Alsancak Yoga'da başlangıç ve orta seviye yoga, yoga terapi ve restoratif yoga dersleri vererek sürdürüyor.

© Copyright 2013 - Alsancak Yoga  |  Tüm hakları saklıdır.
...
Tasarım: Odea Web  Barındırma: Datrom Hosting
Yoga ile 2001 yılında tanıştı. Yogaya duyduğu ilgi nedeniyle felsefe dersleri almaya başladı. 2004 yılında "Doğu Bilgeliği, Doğu ve Batı Felsefelerine Göre İnsan Nedir ve Teoloji Semboloji" konularında eğitim sertifikası aldı. "Vejeteryan", "makrobiyotik" beslenme, "zihinsel arınma" konularında seminerlere katılarak, yaşamında uygulamaya başladı. 2005 yılında reiki 1'le başladığı "şifacılık" eğitimini 2008'de "reiki master" olarak tamamladı. 2007 yılında Ege Üniversitesi tarafından düzenlenen "Yoga Eğitmenliği Sertifika Programı"na katıldı. Ardından Uluslararası Yoga Federasyonu'ndan yoga eğitmenliği sertifikasını alarak Alsancak Yoga'yı kurdu. 2011-2014 yılları arasında Yeni Asır TV'de yayınlanan "Sağlıklı Yaşam" programını hazırlayıp sundu. 2014 yılında "yoganın koşulsuz olarak insanlara ulaşması" hedefiyle Ege Yoga Derneği'ni kurdu ve halen başkanlığını yürütüyor. 2015 yılında Emei Linji Qigong Okulu 13. Soy sahibi Büyük Usta Fu Wei Zhong'dan "Qigong 1. ve 2. seviye eğitimlerini alarak merkezinde yoganın yanısıra qigong dersleri vermeye başladı.
2007 yılında konulan MS teşhisi, "sağlıklı yaşam" ve "spritüellik" arayışlarına başlamasını sağladı. 2008'de "reiki 1" ve "reiki 2" eğitimleri aldı. Bir yandan da düşünce teknikleri konusunda çeşitli seminerlere katıldı. 2010 yılında tanıştığı yoga, yaşamında bir dönüm noktası oldu. Yoga eğitmeni Gizem Gümüşay ile sürdürdüğü çalışmalar sonucunda MS hastalığının tedavisinde ilerleme sağlayınca, eğitmen olmaya karar verdi. 2011 yılında eğitmen oldu ve 2012 yılında Uluslararası Yoga Federasyonu’ndan yoga eğitmenliği sertifikasını aldı. Çalışmalarını, "yoganın tüm evrene sunulmuş paha biçilemez bir hizmet olduğu ve herkesin bu tekniklerden yararlanabilmesi gerektiği" ilkesiyle, "Alsancak Yoga"da sürdürüyor. Yine 2011 yılının ekim ayından bu yana Gizem Gümüşay'ın hazırlayıp sunduğu ve Yeni Asır TV'de yayınlanan "Sağlıklı Yaşam" programında görev alıyor.
Yogayla 1992 yılında kitaplar vasıtasıyla tanıştı. İlk yoga dersini 1996 yılında İngiliz bir eğitmenden aldı. Yıllardır spor yapmasına rağmen yogadan çok etkilendi. Yoganın sadece fiziksel değil, içsel olarak da kendisini çok geliştirdiğini gözlemledi. 2004 yılına kadar yoga çalışmalarını aralıklarla sürdürdü. Bu tarihten itibaren yogaya ağırlık vererek çeşitli eğitmenlerle yılından itibaren çeşitli eğitmenlerle çalışmalarına devam etti. Bu arada Reiki 1-2-3 ve Master derecelerini aldı. 2012 yılında "meridyen terapisi" kursuna katıldı. Yine 2012 yılında Uluslararası Yoga Federasyonu'nun 200 saatlik temel yoga eğitmenliği eğitimini tamamlayarak sertifikasını aldı. Bu tarihten bu yana Alsancak Yoga'da yoga ve reiki eğitmenliğine devam ediyor.
Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Koşulları ile belirlenmiştir. Bu sitenin diğer sayfalarına geçtiğinizde bu şartları kabul etmiş sayılırsınız.

Minimum yayın çözünürlüğü IE8 1280X800p -  En iyi yayın çözünürlüğü IE8 ve üstü 1440X900p
Çeşme-Ildırı'da Ege Orman Vakfı işbirliği ile tesis edilen, Uluslararası Çevre Okulu ENO adına oluşturulan ormana ilk bin fidan bağışını yaptık. ENO Ormanı'nın oluşturulacağı Çeşme-Ildırı ağaçlandırma sahasında, üyelerimizin katılımıyla ilk fidanları dikerek, can sularını verdik. 21 Eylül 2012'de düzenlenen...
Gizem GÜMÜŞAY
Ilgın GÜRAL
Burcu GENÇSOY ŞAUL
Nihan ÇELİKKAYA
Pozisyonu:
Başlangıç, orta seviye yoga ve yoga terapi çalışmalarını veriyor.
Yoga bilgisini derinleştirmek ve kendini daha iyi tanıyabilmek için mühendislik kariyerini bırakıp sırt çantasını alarak Hindistan’a gitti. 2,5 yıl süren seyahatlerinin sekiz ayını, Hindistan’da yoga ve meditasyon üzerine eğitimler alarak geçirdi. Dış dünyada yaptığı bu seyahatler ve benimsediği yoga felsefesi, iç dünyasında çıktığı yolculukta kendisine destek oldu. Hindistan Bangalore’daki Swami Vivekananda Yoga Üniversitesi’nden "SVYASA" onaylı ve Rishikesh Ananda Yoga Shala’dan "Yoga Alliance" onaylı yoga eğitmenliği sertifikalarını almaya hak kazandı. Vipasana ve Mahayana Budizm Meditasyon Teknikleri üzerine eğitimler aldı. Öğrendiklerini ana dilinde öğretebilmek arzusuyla ülkesine döndü ve şu anda İzmir’de yoga eğitmenliğine devam ediyor. Seyahat anılarını ve deneyimlerini www.gezginyogini.com sitesindeki bloğunda paylaşıyor.
Burcu TUNCA
Pozisyonu:
Başlangıç seviyesi yoga çalışmalarını veriyor.
Yoga ile 2011 yılında tanıştı. Haftada bir yaptığı pratiği, zamanla ikiye çıkardı. Bir süre sonra da her gün düzenli uygulamaya dönüştürdü. Yoga ile ilgili birçok kitap okudu ve eğitimlere yöneldi. Sade Yoga'dan hatha yoga akışını içeren 200 saatlik eğitimin ardından Yoga Alliance Sertifikası aldı. Ayrıca Esra Pulak'tan kundalini yoga ve vinyasa yoga; Öyküm Çelik'ten vinyasa yoga eğitimi aldı. Ferhan Anıkyöş Yüksel ve HAR Yoga Ekibi'nden de ayurveda eğitimini tamamladı. Ateş Bağdaş ile budokon yoga; Rüya Bayraktaroğlu ve Yasemin Helvacıoğlu Ünal ile yin yoga akışını öğrendi. Yaz aylarında düzenlenen kurslarda yoga eğitimleri, Alsancak Yoga'da da başlangıç seviyesi dersleri veriyor.
Burcu PAKSOYLU
Pozisyonu:
Başlangıç seviyesi yoga çalışmalarını veriyor.
Yıllarca spor yapmasına ve lisanslı basketbol oynamasına rağmen Alsancak Yoga'da Gizem Gümüşay ile yoga hayatına girdikten sonra sadece fiziksel değil, zihinsel ve ruhsal faydalarını keşfetme deneyimi yaşadı. 2016 yılında Ege Yoga Derneği'nin düzenlediği 200 saatlik temel yoga ve meditasyon eğitimini alarak Yoga Alliance onaylı yoga eğitmeni oldu. Yoga eğitimi alırken, felsefesinden etkilenerek 2017 yılında İzmir Felsefe Kulübü'nü kurdu. Herkese açık olan bu kulüpte aktif toplantılar düzenliyor. Yoga çalışmalarını Alsancak Yoga'da başlangıç seviyesinde dersler vererek sürdürüyor.
Aslı Dilara YATAĞAN
Pozisyonu:
Başlangıç seviyesi yoga çalışmalarını veriyor.
Pozisyonu:
orta seviye yoga ve terapötik yoga eğitimleri veriyor.
Çocukluk yıllarından itibaren spor, hayatının önemli bir parçası oldu. Yıllar geçtikçe manevi derinleşme arayışları ve geçirdiği bir rahatsızlığın ardından yogayla tanıştı. Yoga ve ayurvedayı felsefeleriyle beraber bir yaşam tarzı olarak benimsedi, bunların hayatına ve bakış açısına getirdiği fakındalıklar sayesinde sağlık problemlerinden kurtuldu. 2013’te aktif yoga hayatına başladı. 2017’de Yara Ulcay ve Deniz Zambak ile 200 Saatlik Yoga Şala Uzmanlaşma Programı’nı tamamladı. Halen 2018 Aralık ayında bitecek olan Hart Lazer ile Yoga Şala 300 Saatlik İleri Seviye Uzmanlaşma Programı’na devam ediyor.
Gaye Çetin
Çocukluğunda okuduğu kitaplar ve merakı üzerine meditasyon yaparak kendini daha iyi hissetmeye başladı. Sanatın çeşitli dallarıyla ilgilenerek insanı ve çeşitli ruh hallerini keşfetmeye merak sardı. Üniversitede yogayla tanıştı. Yoga yapmadan önceki beden ve zihin gerginliği ile yaptıktan sonraki değişimler üzerine kendini inceleme fırsatı buldu. Yoga yaparken aynı zamanda Reiki (1-2) eğitimi aldı. Ruhsal şifalanma sürecinde vejetaryen olmaya karar verdi. Bu süreç zamanla çevresindeki insanların zihin ve ruhlarına şifa verme ve dokunma ihtiyacını doğurdu. Bunun üzerine yoga eğitmenlik eğitimi almaya karar verdi. 2017-2018 yıllarında Ege Yoga Derneği’nin düzenlediği 200 saatlik Temel Yoga ve Meditasyon Eğitimi’ni tamamlayarak Yoga Alliance onaylı yoga eğitmeni oldu. Eğitimini Ayurveda üzerine hazırladığı bir tezle tamamladı. Yoga, Ayurveda ve vejetaryenlik üzerine çalışmaya devam ediyor. Yoga çalışmalarını Alsancak Yoga’da başlangıç ve orta seviye ders vererek, aynı zamanda özel derslerle sürdürüyor.
Merve ÜLGENTAY
Pozisyonu:
Başlangıç ve orta seviye yoga çalışmalarını veriyor.