Ana Sayfa
Çalışmalarımız
Eğitmenlerimiz
İletişim
Medya
Program
Terapiler
Buradasınız: Ana Sayfa  /  Eğitmenlerimiz
Pozisyonu:
Merkez yöneticisi. Başlangıç ve Orta seviye yoga, çakra teknikleri, nefes teknikleri ve meditasyon çalışmalarını veriyor.
Pozisyonu:
Başlangıç seviyesi yoga, hamileler için yoga, nefes teknikleri ve yoga terapi çalışmalarını veriyor.
Pozisyonu:
Başlangıç seviyesi yoga çalışmalarını ve reiki uyumlamalarını veriyor.
Yoga ile 2012 yılında tanıştı. Faydalarını kendi hayatında deneyimleyince, daha çok ilgi
duymaya başladı. Bu ilgisi, yoganın sadece fiziksel bedene değil, bireyin zihin ve ruhuna
olan faydalarını keşfetmesini sağladı. Böylece yoganın felsefesi ve ideolojisini araştırarak
yaşamında uygulamaya başladı. 2016 yılında Ege Yoga Derneği– Hariom Yoga Merkezi’nin
ortaklaşa düzenlediği 200 saatlik temel yoga ve meditasyon eğitmenlik eğitimini alarak
yoga eğitmeni oldu. Çalışmalarını halen Alsancak Yoga’da başlangıç seviyesinde dersler
vererek sürdürüyor.
© Copyright 2013 - Alsancak Yoga  |  Tüm hakları saklıdır.
...
Tasarım: Odea Web  Barındırma: Datrom Hosting
Yogayla 2001 yılında tanıştı. Yogaya duyduğu ilgi nedeniyle felsefe dersleri almaya başladı. 2004 yılında "Doğu Bilgeliği, Doğu ve Batı Felsefelerine Göre İnsan Nedir ve Teoloji Semboloji" konularında eğitim sertifikası aldı. "Vejeteryan", "makrobiyotik" beslenme, zihinsel arınma konularında seminerlere katılarak, yaşamında uygulamaya başladı. 2005 yılında reiki 1'le başladığı "şifacılık" eğitimini 2008'de "reiki master" olarak tamamladı. 2007 yılında Ege Üniversitesi tarafından düzenlenen "Yoga Eğitmenliği Sertifika Programı"na katıldı. Yoga eğitmenliğini, 2008-2012 yılları arasında orijinal yoga sistemiyle sürdürdü. 2012 yılının ağustos ayında "yoganın koşulsuz olarak tüm insanlara ulaşması" hedefiyle Alsancak Yoga'yı kurdu. Uluslararası Yoga Federasyonu’ndan yoga eğitmenliği sertifikasını alarak eğitimlerine devam ediyor. 2011 yılının ekim ayından bu yana Yeni Asır TV'de yayınlanan "Sağlıklı Yaşam" programını hazırlayıp sunuyor.
2007 yılında konulan MS teşhisi, "sağlıklı yaşam" ve "spritüellik" arayışlarına başlamasını sağladı. 2008'de "reiki 1" ve "reiki 2" eğitimleri aldı. Bir yandan da düşünce teknikleri konusunda çeşitli seminerlere katıldı. 2010 yılında tanıştığı yoga, yaşamında bir dönüm noktası oldu. Yoga eğitmeni Gizem Gümüşay ile sürdürdüğü çalışmalar sonucunda MS hastalığının tedavisinde ilerleme sağlayınca, eğitmen olmaya karar verdi. 2011 yılında eğitmen oldu ve 2012 yılında Uluslararası Yoga Federasyonu’ndan yoga eğitmenliği sertifikasını aldı. Çalışmalarını, "yoganın tüm evrene sunulmuş paha biçilemez bir hizmet olduğu ve herkesin bu tekniklerden yararlanabilmesi gerektiği" ilkesiyle, "Alsancak Yoga"da sürdürüyor. Yine 2011 yılının ekim ayından bu yana Gizem Gümüşay'ın hazırlayıp sunduğu ve Yeni Asır TV'de yayınlanan "Sağlıklı Yaşam" programında görev alıyor.
Yogayla 1992 yılında kitaplar vasıtasıyla tanıştı. İlk yoga dersini 1996 yılında İngiliz bir eğitmenden aldı. Yıllardır spor yapmasına rağmen yogadan çok etkilendi. Yoganın sadece fiziksel değil, içsel olarak da kendisini çok geliştirdiğini gözlemledi. 2004 yılına kadar yoga çalışmalarını aralıklarla sürdürdü. Bu tarihten itibaren yogaya ağırlık vererek çeşitli eğitmenlerle yılından itibaren çeşitli eğitmenlerle çalışmalarına devam etti. Bu arada Reiki 1-2-3 ve Master derecelerini aldı. 2012 yılında "meridyen terapisi" kursuna katıldı. Yine 2012 yılında Uluslararası Yoga Federasyonu'nun 200 saatlik temel yoga eğitmenliği eğitimini tamamlayarak sertifikasını aldı. Bu tarihten bu yana Alsancak Yoga'da yoga ve reiki eğitmenliğine devam ediyor.
Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Koşulları ile belirlenmiştir. Bu sitenin diğer sayfalarına geçtiğinizde bu şartları kabul etmiş sayılırsınız.

Minimum yayın çözünürlüğü IE8 1280X800p -  En iyi yayın çözünürlüğü IE8 ve üstü 1440X900p
Çeşme-Ildırı'da Ege Orman Vakfı işbirliği ile tesis edilen, Uluslararası Çevre Okulu ENO adına oluşturulan ormana ilk bin fidan bağışını yaptık. ENO Ormanı'nın oluşturulacağı Çeşme-Ildırı ağaçlandırma sahasında, üyelerimizin katılımıyla ilk fidanları dikerek, can sularını verdik. 21 Eylül 2012'de düzenlenen...
Gizem GÜMÜŞAY
Ilgın GÜRAL
Burcu GENÇSOY ŞAUL
Nihan ÇELİKKAYA
Pozisyonu:
Başlangıç grubu yoga çalışmalarını veriyor.
Yoga bilgisini derinleştirmek ve kendini daha iyi tanıyabilmek için mühendislik kariyerini bırakıp sırt çantasını alarak Hindistan’a gitti. 2,5 yıl süren seyahatlerinin sekiz ayını, Hindistan’da yoga ve meditasyon üzerine eğitimler alarak geçirdi. Dış dünyada yaptığı bu seyahatler ve benimsediği yoga felsefesi, iç dünyasında çıktığı yolculukta kendisine destek oldu. Hindistan Bangalore’daki Swami Vivekananda Yoga Üniversitesi’nden "SVYASA" onaylı ve Rishikesh Ananda Yoga Shala’dan "Yoga Alliance" onaylı yoga eğitmenliği sertifikalarını almaya hak kazandı. Vipasana ve Mahayana Budizm Meditasyon Teknikleri üzerine eğitimler aldı. Öğrendiklerini ana dilinde öğretebilmek arzusuyla ülkesine döndü ve şu anda İzmir’de yoga eğitmenliğine devam ediyor. Seyahat anılarını ve deneyimlerini www.gezginyogini.com sitesindeki bloğunda paylaşıyor.
Burcu Tunca
Pozisyonu:
Başlangıç seviyesi yoga çalışmalarını veriyor.