Ana Sayfa
Çalışmalarımız
Eğitmenlerimiz
İletişim
Medya
Program
Terapiler
Başlangıç Seviyesi;
Her yaş grubundan, daha önce hiç yoga ya da spor yapmamış kişilerin bile rahatlıkla uygulayabileceği tekniklerden oluşan yoga çalışmalarıdır.

Orta Seviye;
Yoga başlangıç seviyesine düzenli devam edenlerin, yoga deneyimi arttıkça bedenleri de esneklik kazanır. Bu kişiler için daha ileri tekniklerle hazırlanmış programların uygulanmaya başlandığı seviyedir.

İleri Seviye;
Yogayı yaşam biçimi haline getirmiş, yogayla sağlığına kavuşmuş kişiler ve eğitmenlik için hazırlananlara özel, daha ileri tekniklerden oluşan yoga çalışmalarıdır.
Kişiye Özel Yaga;
Kişinin ihtiyacına yönelik hazırlanan ve birebir eğitmen eşliğinde yapılan yoga çalışmalarıdır.

Gruplara Özel Yoga;
Dışarıdan üyelerin alınmadığı, o gruba özel hazırlanmış programlardan oluşan yoga çalışmalarıdır.

Kurumlara Özel Yoga;
Meslek gruplarına ve mesleki ihtiyaçlara göre teknikler içeren yoga çalışmalarıdır. Gerek kendi işyerlerindeki salonlarda, gerekse merkezimizde 40 - 50 kişilik gruplarla uygulanabilir.

Stres İçin Yoga;
Stresi gideren, stresle baş edebilmeyi kolaylaştıran, aynı zamanda stres kaynaklı bedensel ve zihinsel sıkıntıları gidermeye yarayan tekniklerle hazırlanmış programlardan oluşan yoga çalışmalarıdır.

Çeşitli Rahatsızlıklar İçin Yoga Terapi;
Kronik rahatsızlıklara yönelik, rahatsızlığın etkilediği organların fonksiyonlarını düzenleyici, rahatsızlığı iyileştirici teknikleri içeren yoga çalışmalarıdır.

Nefes Teknikleri;
Doğru nefes almanın öğrenildiği, sağlıksız solunum alışkanlıklarını gideren çeşitli nefes tekniklerinden oluşan yoga çalışmalarıdır.

Gevşeme Teknikleri;
Fiziksel, zihinsel gevşemeyi sağlayan, sinir sistemini rahatlatan tekniklerden oluşan yoga çalışmalarıdır.

Çakra Teknikleri;
Çakra merkezlerindeki tıkanıklıkları gideren, aktifleştiren, dengeleyen ve Kundalini enerjisinin uyanması için gerekli ortamı yaratan tekniklerden oluşan yoga çalışmalarıdır.

Meditasyon;
Meditasyon tekniklerini içeren programların uygulandığı yoga çalışmalarıdır.

60 Yaş Üzeri İçin Yoga;
60 yaş ve bu yaşın üzerindeki kişiler için kendi yaş gruplarının ihtiyaçlarına göre tekniklerden oluşan ve yorucu olmayan yoga çalışmalarıdır.

Hamileler İçin Yoga;
Anne adayına, hamilelik sürecinde bedende yaşanan değişimler için destek, duygusal durumdaki değişikliklerde rahatlık sağlayan, endişe ve kaygıları azaltan, bebekle bağı güçlendiren teknikleri içeren yoga çalışmalarıdır.

Anne - Bebek İçin Yoga;
Yeni anne olanların bu döneme uyum sağlamasını kolaylaştırıcı, fiziksel yorgunluğu giderici, annenin bedeni forma kavuşurken bebeğe uyguladığı masaj ve esnetme teknikleriyle bebekle arasındaki güvenli bağın oluşumunu destekleyen ve anne - bebek arasındaki iletişimi güçlendirici tekniklerden oluşan yoga çalışmalarıdır.

Çocuklar İçin Yoga;
Çocukların özgüvenlerini, uyum ve kendilerini ifade etme becerilerini artıran, yaratıcılıklarını geliştiren, aynı zamanda sindirim sorunlarını, uyku düzensizliklerini giderici ve bağışıklık sistemini güçlendirici, çocuklara özel tekniklerden oluşan yoga çalışmalarıdır.

Gençler İçin Sınava Yönelik Yoga;
Ergenlik döneminin getirdiği duygulardaki anlık değişkenliğin vermiş olduğu sıkıntıları gidermeye ve yine bu dönemde yaşanan sınav stresini azaltırken, odaklanmayı ve konsantrasyonu geliştirici tekniklerden oluşan programlardan hazırlanmış yoga çalışmalarıdır.

Ofis Çalışanları İçin Yoga;
Ofis çalışanlarının ihtiyaçlarına göre hazırlanmış, gün içinde ya da günün sonunda bedeni rahatlatan, özellikle boyun, sırt, omuz ağrılarını ve omurgada masa başında oturmaktan kaynaklanan deformasyonları gidermeye yönelik tekniklerden oluşan yoga çalışmalarıdır.

Buradasınız: Ana Sayfa  /  Çalışmalarımız
© Copyright 2013 - Alsancak Yoga  |  Tüm hakları saklıdır.
...
Tasarım: Odea Web  Barındırma: Datrom Hosting
Çeşme-Ildırı'da Ege Orman Vakfı işbirliği ile tesis edilen, Uluslararası Çevre Okulu ENO adına oluşturulan ormana ilk bin fidan bağışını yaptık. ENO Ormanı'nın oluşturulacağı Çeşme-Ildırı ağaçlandırma sahasında, üyelerimizin katılımıyla ilk fidanları dikerek, can sularını verdik. 21 Eylül 2012'de düzenlenen...
Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Koşulları ile belirlenmiştir. Bu sitenin diğer sayfalarına geçtiğinizde bu şartları kabul etmiş sayılırsınız.

Minimum yayın çözünürlüğü IE8 1280X800p -  En iyi yayın çözünürlüğü IE8 ve üstü 1440X900p